Bilgilendirme

N95 ve FFP3 Toptan Maske Üreticisi İstanbul

Maske kullanımında yaşanan artış nasıl maske kullanılmalı sorusunu da birlikte getiriyor. Covid- 19 virüsünün son bir yılda büyük bir etkiyle birçok ülkeye yayılması koruyucu maske kullanma ihtiyacını da arttırdı. Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli Matumed, standartlara uygun maske imalatı ve dağıtımıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Maske kullanım amacına göre doğru maskenin seçilmesi ise hayati öneme sahip. Birçok iş kolunda zararlı kimyasallara maruz kalanlar için tasarlanan maskelerle medikal kullanıma uygun maskeler farklı özelliklere sahiptir. N95, FFP3 ve FFP2 gibi kodlarla sınıflandırılan maskeler ve ventilli maske- ventilsiz maske ayrımı doğru maske seçiminde oldukça önemlidir. Ventilli maskelerde hava çıkışı olduğu için virüsten korunmak amaçlı kullanımı önerilmemektedir. Domuz Gribi (H1N1) ve Covid- 19 gibi son yılların salgın hastalıklarında ventilsiz maske kullanımı önerilmiş ve koruyuculuğu test edilmiştir.

Ventilsiz maske toptan üretimi

Virüslerden korunmada önerilen ventilsiz maske toptan üretimi, kullanımı zorunlu olan maskelere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Tek kullanımlık ventilsiz maskeler ve daha uzun süre kullanılabilen N95 ve FFP3 gibi ventilli- ventilsiz maskeler virüse karşı korunmada ve virüs çıkışının engellenmesinde önemli ürünlerdir. Koronavirüs salgınının etkisinin artması maske kullanımını zorunlu kılarken toptan tek kullanımlık maske satışları da arttı. EN 149:2001 standartlarına uygun ve FFP3, FFP2, N95 ve KN95 kodlarıyla sınıflandırılan standartlara uyumlu maske kullanımı da bu dönemde tercih edilmektedir.

Toptan maske İstanbul için tek adres

Maske üretimi ve hem yurt içinde hem de yurt dışında dağıtımında belirli standartlara uyulması gerekmektedir. Matumed, İstanbul merkezli bir firma olarak tüm standartları sağlayan özelliklerde maske imalatı ve dağıtımı yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışına gönderilen maskeler lateks içermez ve sağlık standartlarına uygundur. N95 maske üreticisi İstanbul‘dan birçok ülkeye bu sınıfa ait maske gönderimi yapmaktadır. N95 kodu ABD menşeli bir koddur ve benzer sınıfta olan KN95 kodlu maske de Çin menşeli bir isimlendirmedir. Koruyuculuk oranı yüksek N95 ve KN95 sınıfına ait maske türleri Covid- 19 salgınında da özellikle yüksek risk ortamı olan hastanelerde kullanılan maske türleridir.

Tek kullanımlık ve toptan 3 katlı maske siparişi

Toptan tek kullanımlık önlük, tulum ve maskeler medikal olarak önemli ürünlerdir. Covid- 19 salgınıyla birlikte hayati önem taşıyan virüsten korunma yollarından biri de bu medikal ürünleri kullanmaktır. Risk ortamlarında, hastane, ameliyathane ve yoğun bakım servislerinde tek kullanımlık tulum ve önlük kullanımı ile profesyonel kullanıma uygun maske tercihi korunmada önemli faktörlerdir. Micro gözeneklere sahip tek kullanımlık tulumlar kolay kullanım ve giyme tasarımı sunuyor. Risk ortamlarında daha fazla korunma zorunlu olurken, günlük hayatta da tek kullanımlık maskelerin önemi arttı. 3 katlı maskelerin kurallara uygun şekilde kullanılması gerekmektedir. Toptan 3 katlı maske siparişi ve toptan önlük, tulum ve maske siparişleriniz için Matumed’le iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

DEVAMI
Bilgilendirme

Toptan Ventilsiz Maske Üreticileri

Günümüzde kullanımı önemli bir hale gelen ventilsiz maske toptan üretimi standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır. Özel testler sonucunda hazırlanan ve sınıflandırılan maske çeşitleri son günlerde birçok ülkeyi etkisi altına alan Covid- 19 salgınında önemli bir koruyucu işlevi görmektedir. Maskelerin üzerinde bulunan ventil adı verilen plastik sübap içerdeki havayı direkt dışarı verdiği için özellikle Covid- 19 gibi salgın hastalıklarda önerilmemektedir. Bu sebeple hastalıktan korunma amacıyla ventilsiz maske üreticilerinin imal ettiği evrensel standartlara uygun ventilsiz maskelerin kullanımı, uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Ventilsiz maske toptan üretimi

Toptan tek kullanımlık maske ihtiyacının arttığı günümüzde maske çeşitleri ve bu maskelerin doğru şekilde kullanımı da önemlidir. Özel çalışma ortamları için hazırlanan ventilli maskelerin salgın döneminde kullanımı oldukça tehlikeli ve risklidir. Maske çeşitleri tercih edilirken kullanım amacı doğru belirlenmeli ve seçimler bu amaca uygun yapılmalıdır. Dışarıya içerideki nefesi vermeyen ventilsiz maske kullanımı günlük kullanım için önerilir. Yine hastanelerde ya da ambülanslarda görevli filyasyon ekiplerinde kullanılması öneriler maske çeşitleri ventilsiz maskelerdir.

Toptan maske üreticisi İstanbul

N95, KN95, FFP2 ve FFP3 maske üreticisi firmalar üretim yaparken EN 149: 2001 satndartlarını göz önünde bulundurur. Üzerinde hava çıkış sübabı bulunmayan maske çeşitlerinden biri de FFP2 koduna sahip ventilsiz maskelerdir. Lateks içermeyen bu maskelerde özel kumaşlar ve aparatlar  kullanılır. Filtresi polipropilen olan ventilsiz maske toptan satışı Matumed güvencesiyle yapılmaktadır. Ventilsiz maskelerin üzerinde nefes verme sübabı yoktur. Nefes almayı ve konuşmayı kolaylaştıran bu maske çeşitlerinde dış yapı çökmeyi engelleyen bir formdadır. Maskelerde bulunan başa uygunluk bantları poliizopren malzemeden üretilir. Maskenin yüze oturmasını sağlayan burun mandalı ise alüminyum yapıya sahiptir.

Toptan tek kullanımlık maske üreticisi

Covid- 19 gibi virüs kaynaklı salgınlarda kullanılması uygun olan ventilsiz maskeler ortam kaynaklı toz ve partiküllere karşı da koruyucudur. Farklı iş kollarında ortam kaynaklı tehlikelerden korunmak amacıyla çalışanlar ventilsiz maske kullanırlar. Toptan tek kullanımlık önlük, maske ve tulum gibi medikal ürünler belirlenen kural ve standartlara uygun şekilde üretilmelidir. Birçok ülkede kullanımı zorunlu hale gelen maske çeşitleri tercih edilirken ürünlerin güvenilir firmalar tarafından üretildiğine dikkat edilmelidir. Koruyucu özelliği yüksek, üretilirken önerilen kumaş ve malzemelerin kullanıldığı maskelerin alınması en sağlıklı yoldur.  

Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli bir firma olarak Matumed, üretim ve dağıtım da tüm standartları sağlar ve gerekli yasal izinlere sahip bir firmadır. Toptan 3 katlı maske siparişi ve ventilsiz maske siparişleriniz için Matumed’le iletişime geçebilirsiniz.

DEVAMI
matumed-blog-03Bilgilendirme

Tek kullanımlık toptan 3 katlı maske siparişi

Covid- 19 salgını günlük hayatta maske kullanım alışkanlığının oluşmasını hızlandırdı. Hava kirliliği, ortam kaynaklı kirlilik ve risklere karşı kullanılan toptan tek kullanımlık maske salgınla beraber kullanımı zorunlu bir ürün haline geldi. Sağlık alanında çalışanların kullandığı, korunma materyali olan tek kullanımlık maskeler artık birçok ülkede zorunlu olarak kullanılıyor. Koronavirüs salgınıyla tek kullanımlık maskelerin önemi artarken bu maskelere yoğun bir talep ortaya çıktı. Uzmanlar tarafından virüsten korunmak ve başkalarına bulaştırma riskini en aza indirmek için kullanımı tavsiye edilen toptan 3 katlı maske siparişi için Matumed ürünlerini tercih edebilir ve iletişime geçebilirsiniz.

yetiskin-maskesi-BURK-7845

Toptan tek kullanımlık maske özellikleri

Tek kullanımlık cerrahi ve tıbbi maske sınıfında bulunan tek kullanımlık 3 katlı maskeler, dış tabaka 25gr/m2 spunbond kumaştan imal edilir. Ventilsiz maske toptan üretiminde tek kullanımlık maskelerin orta tabakalarında 25gr/m2 meltblown kumaş kullanılır. Tek kullanımlık 3 katlı maske üretiminde fiber-glass, doğal kauçuk (lateks) ve doğal kuru kauçuk kullanılmaz. İSO9001:2015/İSO13485:2016/EN14683:2019+AC2019 standartlarına uygun üretilen 3 katlı maskelerde spunbond ve meltblown kumaşlar da standartlara uygundur. Tek kullanımlık maskelerde sağ ve sol taraflarda kulağa geçirmek amacıyla lastik kulaklıklar yer alır. Sıvı bariyer özelliği kullanım kolaylığı sağlarken, buruna tam oturan 10 cm uzunluğunda PVC kaplı tel, maskenin yüze tam oturmasını kolaylaştırır.

yetiskin-maskesi-BURK-8134

Toptan maske İstanbul ve tüm Türkiye’ye dağıtım

Covid- 19 salgını ile birçok ülkede ve Türkiye’de zorunlu hale gelen maske kullanımı, toptan tek kullanımlık maske taleplerini de arttırdı. Toptan maske İstanbul merkezli üretim ve ihracat yapan Matumed, tüm standartlara uygun maske, tulum ve önlük çeşitleriyle hizmet sunar. Merkezi İstanbul’da bulunan firma, geniş dağıtım ağı ile tüm Türkiye’ye toptan 3 katlı maske siparişlerini hızlı bir şekilde ulaştırırken, gerekli gümrük izinlerini de sağlayarak yurt dışına da ürünlerini güvenli bir şekilde göndermektedir. Alerjenik olan ve hava geçiren 3 katlı maske çeşitleri ultrasonik ve dikişlidir. Lateks içermeyen güvenli ve sağlık standartlarına uygun maske, önlük ve tulum çeşitleriyle ilgili tüm siparişleriniz için iletişime geçebilirsiniz.

tek kullanımlık tulum

Toptan tek kullanımlık tulum ve maske

Toptan tek kullanımlık tulum ve tek kullanımlık maskeler cerrahi ve tıbbi kullanıma uygun üretilir. Tek kullanımlık maskeler günlük kullanıma uygundur. Tek kullanımlık tulumlar ise daha profesyonel kullanım için önerilir. Tek kullanımlık tulumlar genellikle hastane ve ameliyatlarda kullanılırken, günümüzde Covid- 19’la mücadelede de en çok kullanılan ekipmanlardandır. Koruyucu yapısı ve vücuda tam oturmayı sağlayan lastikli tasarımıyla filyasyon ve ambulans ekiplerinde güvenle kullanılabilir. Koruyucu tulum ve maske üretiminde sağlığa zararlı lateks kullanılmaz. Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli firma olan Matumed’le iletişime geçerek toptan maske çeşitleri, önlük ve tulumlar için bilgi alabilir ve talepte bulunabilirsiniz.

DEVAMI
ffp3-ventilsiz-maske-BURK-9937ABilgilendirme

FFP3 maske üreticisi toptan satışı

Artan virüs tehlikesi ve çeşitli iş kollarındaki ortam kaynaklı riskler maske kullanımını zorunlu hale getirmektedir. Özellikle son bir yıl içerisinde birçok ülkeyi etkisi altına alan Covid-19 salgını maske kullanımını mecburi kıldı. Salgınla mücadelede önemli bir yeri bulunan ve profesyonel kullanıma da uygun olan N95 ve FFP3 maske üreticisi Matumed, üretim kapasitesini arttırdı ve standartlara uygun şekilde maske üretimi ve ihracatıyla ön plana çıktı. FFP3 maskeler ventilli maske grubunda yer alan maskeler olup özellikle ortamdaki partiküllerin solunmasını engeller. Covid- 19 virüsü de damlacık yoluyla yayıldığı için N 95 ve FFP3 maske kullanımı virüslerin solunum yollarından girmesini engellemede %95 oranında koruma sağlamaktadır.

N95 ve FFP3 maske üreticisi Matumed

Hastaneler, kimyasal maddelerle ve bu maddelerin bulunduğu ortamlarda çalışanlar için özel olarak hazırlanan FFP3 maskeler, Avrupa standartlarının en üst seviyesinde bulunan koruyucu maskelerdir. Etkili olan salgın ortamında FFP3 maske üreticisi toptan satışı da artmıştır. Birçok firma ve özellikle sağlık çalışanları daha fazla koruma sağlamak amacıyla, FFP3 maske talep etmektedirler. Sertifikalı olan bu maskeler EN 149:2001 standartlarına ve FFP2- FFP3- KN95 – N95 sınıfına uygundur.

FFP3 toptan maske üreticisi İstanbul

Toptan tek kullanımlık maske, ventilli, ventilsiz maske toptan üretimi ve ihracatı son günlerde artan taleple birlikte önemli bir sektöre dönüştü. Lateks içermeyen, konuşma ve nefes almayı kolaylaştıran FFP3 sınıfı maske üretimi de İstanbul’dan birçok ülkeye Matumed güvencesiyle ulaştırılıyor. Koronavirüs salgınında da en iyi koruma sağlayan maske çeşitlerinden olan FFP3 ve N95 maske üreticisi İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’ye ve  yurt dışına evrensel standartlara uygun şekilde gönderiliyor. Özellikle FFP3 sınıfı maskeler, daha önce Domuz Gribi olarak isimlendirilen H1N1 virüsü salgının da kullanılmış ve tecrübeler sonucu bu dönemde de en çok önerilen maskelerden biri olmuştu. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından da önerilen FFP3 ve N95 maskeler koronavirüse karşı korunmada en etkili maske çeşitleridir.

Toptan tek kullanımlık maske ve FFP3 maskeler nasıl kullanılmalı?

FFP3 maske üreticisi firmalar aynı zamanda tek kullanımlık maske üretimi de yapmaktadır. Standartlara uygun üretilen FFP2- FFP3- KN95 – N95 profesyonel maskeler daha uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Tek kullanımlık 3 katlı maskeler ise kullanım süresi daha kısadır. Koruyuculuk oranı diğer maskelere göre daha düşük olan bu maskeler sık sık değiştirilmelidir. FFP3 ve N95 gibi profesyonel kullanıma uygun maskeler, gözle görülür şekilde vücut sıvılarıyla kirlenmişse ve deforme olmuşsa değiştirilmelidir. Bu maskeleri uzun süre kullanabilmek için üzerine koruyucu tek kullanımlık maskeler de geçirilebilir. Günlük kullanımda avantajlı olan, fiyat olarak da diğer maskelere göre daha uygun olan toptan 3 katlı maske siparişleri ve diğer profesyonel toptan maske siparişleri için Matumed’le iletişime geçebilirsiniz.

DEVAMI

Toptan tek kullanımlık tulum ve önlük çeşitleri

Koronavirüs salgını ile önemi ve kullanım oranı daha da artan medikal ürünler, günlük hayatın temel ihtiyaçları haline geldi. Covid- 19 pandemisiyle mücadelede en etkili yöntemler maske, mesafe ve temizlik üçlüsü. Sağlık çalışanları başta olmak üzere birçok sektörde riskli ortamlarda çalışanlar ise tek kullanımlık önlük ve tulum kullanarak hastalık riskini en aza indirmeyi hedefliyor. Toptan tek kullanımlık maske, önlük ve tulum üreticisi olan Matumed, standartlara uygun medikal üretimle İstanbul’dan tüm bölgelere ve birçok ülkeye ihracat yapıyor.

tek kullanımlık önlük

Toptan tek kullanımlık önlük

Genel olarak hastanelerin temel ihtiyaç ürünlerinden biri olan tek kullanımlık önlük, hem hastalar hem de sağlık çalışanları tarafından kullanılıyor. Mavi ve beyaz renklerde üretilen önlükler cerrahi tek kullanımlık önlüklerdir. AAMI PB70 Level I test standartlarına uygun şekilde üretilen önlükler izolasyon amacıyla giyilir. Yakası biyeli, kol uçları ribanalı olan ve toptan tek kullanımlık önlük olarak satışa sunulan ürünlerde, arkadan 2 veya 4’lü bağcıklar yer alır. 128 cm boy ve 145 cm ene sahip olan önlükler L beden şeklinde üretilir.

Toptan tek kullanımlık tulum çeşitleri

Medikal tulum çeşitleri, başta hastaneler ve ameliyathaneler olmak üzere riskli ortamlarda koruyucu amaçlı olarak kullanılan ürünlerdir. Toptan tek kullanımlık tulum üretimi yapan firmamız, evrensel standartlara uygun medikal tek kullanımlık tulum çeşitleri ile İstanbul’dan dünyaya açılıyor. Medikal tulum kullanımı da Covid- 19 salgını sebebiyle son günlerde artış gösterdi. Sağlık çalışanları ve filyasyon ekiplerinin öncelikli olarak kullandığı tek kullanımlık tulumlarda mikro gözeneklerin bulunması gereklidir. Mikro gözenekler sayesinde nefes alan ve iyi bariyer oluşturan tulumlar kullanım rahatlığı sunar.

tek kullanımlık tulum

Tek kullanımlık tulum özellikleri

Mikro gözenekli yapıya sahip tek kullanımlık tulumlar, 55-60 gr/m2 lamineli spunbond kumaştan üretilir. Sağlık ve hijyenle ilgili standartlara uygun olarak tasarlanan tek kullanımlık tulum çeşitlerinin yüz, kol, bacak ve bel bölgelerinde lastikler bulunur. XL ve L bedenlerde üretilen toptan tek kullanımlık tulumlar standartlara uygun şekilde paketlenir ve 40’ar adet olarak koli içerisinde yerleştirilir. Lateks içermeyen tulumlar uzun süre giyilebilmeye müsaittir.

Toptan tek kullanımlık tulum üretiminde kullanılan malzemeler cilde zarar vermez. Tulumların iç yüzeylerinde cildi koruyan ve tahrişlere neden olmayan malzeme kullanılır. Önden fermuarlı ve üzeri bantlı yapıya sahip tulumlar, EN 14126:2013 standartlarına uygundur. Kan ve zararlı sıvıları geçirmeyen tek kullanımlık tulumlar, virüslere karşı da koruyucu etkiye sahiptir. Tek kullanımlık koruyucu tulumlar çalışılan ortamlarda lif döküntüsü bırakmaz. Nefes alabilen dokunmamış kumaş, non- wonen kumaştan üretilen tek tulumlar, çeneyi de içine alan kapüşonlu ürünlerdir.

Toptan maske, tulum ve önlük üretimi yapan Matumed, İstanbul’dan Türkiye’nin her yerine ve ABD, Avrupa ve Ortadoğu’da bulunan birçok ülkeye medikal ürün gönderiyor. Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli Matumed güvencesiyle toptan tek kullanımlık önlük ve tulum ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

DEVAMI
Bilgilendirme

Toptan tek kullanımlık maske üretimi

Medikal ürünlerde kalitenin önemi Covid- 19 salgınıyla bir kez daha anlaşıldı. Birçok ülkede kullanılması zorunlu hale gelen tek kullanımlık maskeler, günlük hayatın en önemli ihtiyaçlarından biri oldu. Sağlık ve hijyen standartlarına sahip toptan tek kullanımlık maske Matumed güvencesiyle üretiliyor. Medikal sektöründe faaliyet gösteren firmamız, ventilli ve ventilsiz maske üreticileri arasında yer alıyor. Merkezi İstanbul’da olan firmamız, N95- KN95 maske, FFP2 ventilli maske ve FFP3 maske çeşitlerini üretirken aynı zamanda birçok ülkeye ihraç ediyor. Maske üretiminde ve ihracatında kalite standartları ve teknik şartları yerine getirerek İstanbul’dan dünyaya açılıyoruz.

yetiskin-maskesi-BURK-7845

Toptan 3 katlı maske siparişi verebilirsiniz

Önemi son günlerde yaşanan Covid- 19 salgınıyla daha da artan medikal maske çeşitlerinde hijyen ve sağlığa uygun üretim hayati bir öneme sahiptir. Toptan maske üreticisi oalrak İstanbul başta olmak üzere birçok bölgeye maske gönderimi yapan firmamız, evrensel standartlara uygun üretim yapar. Covid- 19 virüsünden korunmanın en önemli yollarından biri maske kullanımıdır. Bu nedenle içerdeki havanın dışarı çıkmasına izin vermeyen ventilsiz maskeler, bu dönemde uzmanlar tarafından öneriliyor. Medikal maske çeşitlerinden olan ve günlük kullanıma uygun 3 katlı maske çeşitleri Matumed kalitesiyle üretiliyor. Toptan 3 katlı maske sipariş ve üretimi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

ffp2-ventilsiz-maske-BURK-9950

Ventilsiz maske üreticileri evrensel standartları yerine getirmeli

Türkiye’de de zorunlu olan maske kullanımı piyasaya birçok maske çeşidinin çıkmasına neden oldu. Uzmanlar maske kullanımında titiz davranılmasını sık sık dile getiriyor. Virüsten korunmak için kullanılan maskelerin medikal standartlara uygun olması gerekmektedir. Maske seçimi yapılırken hijyen ve sağlıklı malzemeden üretilme faktörleri göz önünde bulundurulmalıdır. Firmamız, ventilsiz maske toptan satışı ve üretimi yaparken ABD ve Avrupa standartlarına uyar. Toptan tek kullanımlık maske üretimi ve satışında gerekli gümrük prosedürlerini tam olarak yerine getirir.

desenli-cocuk-maskesi-BURK-7916

Toptan tek kullanımlık maske ve önlük Toptan tek kullanımlık tulum ve önlük üretimi de yapan Matumed, başta günlük kullanım için ideal olan 3 katlı ventilsiz maske toptan satışı ve N95- KN95 maske, FFP2 ventilli maske ve FFP3 maske üretimi ve satışında İstanbul merkezli olarak hizmet verir. Firmamız, tek kullanımlık maskelerin yanı sıra sağlık çalışanları gibi belli meslek gruplarının kullandığı profesyonel maske çeşitlerini de standartlara uygun bir şekilde üretir ve ihraç eder. Özellikle, sağlık çalışanları ve virüsle teması yüksek kişiler için N95 ve KN95 olarak isimlendirilen medikal maskeler önerilir. Maske üretimi ve ihracatında önemli çalışmalara imza atan firmamız, başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, Amerika ve Ortadoğu ülkelerinde maske gönderimi yapıyor. Toptan maske İstanbul ve birçok şehirde en çok talep edilen ürünler arasında. Yurt içinde ve yurt dışında tüm standartları sağlayan maske siparişleriniz için Matumed’le iletişime geçebilirsiniz.

DEVAMI
yetiskin-maskesi-BURK-8136Bilgilendirme

Toptan tek kullanımlık maske

Covid- 19 bütün dünyayı kacıp kavururken bu virüsten korunmanın en etkili yollarından biri maske kullanımıdır. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını günlük alışkanlıkları da derinden etkiledi. Artık gündelik hayatın bir parçası olan maskelerin, sağlıklı ve kaliteli olması ise oldukça önemlidir. Toptan tek kullanımlık maske üreticisi olan Matumed sağlık, hijyen ve kaliteyi bir arada sunuyor. Birçok maske çeşidinin üretimi ve toptan satışını gerçekleştiren Matumed, toptan tek kullanımlık tulum ve önlük çeşitleriyle de ön plana çıkıyor. Özellikle son dönemde önemi daha da artan maske üretimi profesyonel olarak gerçekleştirilirken farklı maske türleri titizlikle hazırlanıyor.

yetiskin-maskesi-BURK-7845

Ventilsiz maske toptan satışı

İçerdeki havanın dışarı çıkmasını önleyen ventilsiz maskeler, özellikle koronavirüs salgınında uzmanların önerdiği maske çeşitleridir. Filtreleme özelliği ile virüsün yayılmasını engelleyen koruyucu ventilsiz maske toptan satışı yapan Matumed, Amerika FDA ve Avrupa Birliği gümrüklerinde geçerli olan kalite sertifakalarına sahip olan bir firmadır. Ventilsiz maske üreticilerinin dikkat etmesi gereken sağlık ve hijyen standartlarına sahip olan Matumed, toptan maske satış ve ihracatı ile birçok ülkeye maske gönderiyor.

N95 ve FFP3 maske üreticisi

N95 ve FFP3 kodlarıyla bilinen profesyonel kullanıma uygun, toptan maske üreticisi İstanbul merkezli bir firma olan Matumed, tüm standartlara uygun üretim ve ihracat faaliyetleri yapıyor. N95 maskelerin en önemli özellikleri viral partiküllerin geçişini %95’lere varan oranlarda engellemesidir. FFP3 koduna sahip maskeler de ventilsiz maske çeşitlerindendir ve Avrupa standartlarının en üst seviyesinde bulunan maske çeşididir. FFP3 maske üreticisi olan Matumed, kafa bantları, burun mandalı açısından da rahat kullanım sunan ve lateks içermeyen FFP3 maskeler üretiyor.

FFP3, son dönemde Covid-19 salgını ve daha önce etkili olan Sars  ve Domuz Gribi gibi salgın hastalıklarda da tercih edilen maske türüdür. FFP3 maske üreticisi toptan satışı yapan Matumed, nefes almayı ve konuşmayı kolaylaştıran ve form olarak da bozulma yapmayan N95 ve FFP3 maskeleri standartlara uygun bir şekilde üretiyor. Matumed, N95 maske üreticisi İstanbul merkezli bir firma olarak ihracatta da önemli adımlar atmaktadır.

Toptan tek kullanımlık önlük ve tulum

Toptan 3 katlı maske siparişleriniz başta olmak üzere tek kullanımlık önlük ve tulum üretimi ve ihracatı da yapan Matumed, cerrahi kullanıma uygun ürünlerle sektörün öncü firmalarından biridir. Toptan tek kullanımlık önlük ve tulumlar medikal özellikleri ile hastanelerde, ameliyathanelerde ve medikal hizmet ortamlarında güvenle kullanılır. Mikro gözeneklere sahip tek kullanımlık önlükler hasta ve doktoru korur. Matumed kalitesiyle üretilen önlük ve tulumlar Özellikle son dönemde Covid-19 virüsü ile temas ortamlarında önemli bir koruyuculardır. Toptan önlük, tulum ve toptan maske İstanbul ihtiyacı için iletişime geçerek hem ürünlerimiz hakkında hem de ihracat kanalları hakkında bilgi alabilirsiniz.

TOPTAN MASKE SİPARİŞİ

DEVAMI
n95-kn95-maske-BURK-9981Bilgilendirme

N95 maske üreticisi İstanbul

Farklı sektörlerde viral partiküllerin geçisini %95 oranında engellediği için kullanılan N95 koduna sahip maskeler, pandemi döneminde sıkça tercih edilen maske türlerinden biridir. Dünyayı etkisi altına alan Covid- 19 pandemisi günlük hayatta yeni tedbirlerin alınmasını zorunlu kılıyor. Uzmanların tavsiyeleri ve bilimsel veriler ışığında maske kullanımı virüse karşı korunmada en etkili yollardan biri. Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli Matumed, son dönemde artan maske ihtiyacını karşılamak için sağlıklı maske üretim ve ihracat faaliyetleri ile öne çıkıyor. Matumed, Covid- 19 virüsünün bulaşmasına karşı koruyuculuğu yüksek olan N95 maske üreticisi İstanbul merkezli bir firma olarak, koruyucu maske, tulum ve önlük üretimi yapıyor.

n95-kn95-maske-BURK-9981

Toptan tek kullanımlık maske ve N95 maske üretimi

Matumed, toptan tek kullanımlık maske, N95 maske, FFP2 maske ve FFP3 maske çeşitlerini evrensel standartlara uygun bir şekilde üretiyor. Birçok ülkeye maske, önlük ve tulum ihraç eden Matumed, ürünlerinde sağlık, hijyen ve kaliteden ödün vermiyor. Pandemi döneminde temel kullanım malzemelerinden biri olan maskelerde yüksek kalite uygun fiyatlarla sunuluyor. Matumed profesyonel kullanıma uygun özellikle sağlık çalışanlarının tercih ettiği N95 maske üretiminde de tüm standartları sağlıyor.  

N95 maske üreticisi Matumed, evrensel standartlara sahip

N95 maske üreticisi Matumed’te yüksek kalite uygun fiyata sunuluyor. Viral partiküllere karşı %95 oranında koruma sağlayan N95 maske özellikle Covid- 19 salgınında sağlık çalışanları başta olmak üzere birçok kişi tarafından kullanılıyor. Yoğun olarak talep edilen N95 kodlu maske yüksek koruma sağlarken, uzun süre kullanıma da uygundur. Tek kullanımlık maskelerin aksine belli bir süre koruyucu özelliğini koruyan N95 maske evrensel standartlara uygun üretiliyor ve tasarlanıyor. 

Lateks içermeyen N95 maske üreticisi İstanbul

ABD tarafından N95 kodu verilen bu maske çeşidi Matumed tarafından sağlık ve hijyen koşullarına uygun üretilir. Lateks içermeyen N95 maske üreticisi İstanbul merkezli Matumed, ürettiği maskelerde kullanım kolaylığı sağlayan kafa bantları ve burun mandalları tasarımlarını özenle hazırlıyor. Kafa bantları poliizopren olan Matumed N95 maskelerin burun mandallarında alüminyum malzeme yer alıyor. Üzerinde nefes verme supabı bulunmayan yani ventilsiz olan N95 maskelerin üretiminde polipropilen filtreler kullanılıyor. Tasarım olarak çökme ve form bozuklukları yaşanmayan N95 maskeler, konuşma ve nefes almayı kolaylaştıran bir yapıda dizayn edilmektedir.

N95 ve ventilsiz maske toptan satışı

Avrupa Birliği gümrüklerinde ve Amerika FDA standartlarına uygun sertifikaya sahip olan  ventilsiz maske toptan satışı yapan Matumed, hem Türkiye’de hem de birçok farklı ülkede ürünlerini pazarlamaktadır. Covid- 19 pandemi sürecinde temel tüketim ürünlerinden olan maske, tek kullanımlık önlük ve tulum gibi medikal ürünlerle dünya pazarına açılan Matumed, kaliteli ve hijyenik N95 maske üretiminde de sektörün öncü firmalarından biri. Matumed güvencesiyle tanışmak için İstanbul’da bulunan üretim ve ihracat merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

SİPARİŞ FORMU

DEVAMI
matumed-blog-03Bilgilendirme

HANGİ MASKE BİZİ COVID 19’a KARŞI KORUR?

Farklı özellikte pek çok maske standartları vardır. (ffp2 ffp3 kn95 n95 vb.) ancak birçok maske fiyatı tek kullanımlık medikal maskeye göre pahalıdır. Bu nedenle tüm dünyada en yaygın olarak kullanılan maske çeşidi üç katlı cerrahi maskedir (medikal filtreli / koruyucu)  maskedir. En büyük sorun yaşanan maske grubu burasıdır. Üç katın ayrı ayrı kalınlıkları, malzeme özelliği ve orta tabakanın asıl filtrasyon özelliği sağlayan Meltblown ismindeki filtre olmalıdır. Fakat yüksek maliyeti nedeni ile birçok firma bu malzemeyi kullanmayarak insanları riske atmaktadır.

Cerrahi / tıbbi / medikal maskeler 3 gruba ayrılır

1-TYPE I = %95 filtrasyona sahiptir. Bu çeşidi hastalar ve pandemi sürecinde de halk arasında kullanılmaya başlanmıştır.

2-TYPE II = %98 filtrasyona sahip maske grubudur. Bunu sağlık çalışanları ve doktorlar kullanır.

3-TYPE II R = %99+ filtrasyona sahiptir. Bu da ameliyathanelerde kullanılır.

  • Piyasadaki kötü maskeler nasıl ayırt edilebilir?

Öncelikle maskenin orta katında filtrasyon özelliği sağlayan Meltblown filtresi olmalıdır. Maskeyi kesip bakmanız gerekmektedir. Her bir katın en az 25gr/m2 toplamda da 75gr/m2 olması gerekmektedir. Lastiklerin min. 18cm yumuşak lastik olması gerekmektedir. Karşıdan baktığınızda arkası görünecek kadar saydam bir görüntüsü olmamalıdır.

  • Kutu üzerinde üreticinin tüm iletişim bilgileri olmalıdır, adresi telefonu mail adresi vs. Barkodunun Sağlık bakanlığı sisteminde kaydı olan Ürün Takip Sisteminde bulunabilmesi gerekmektedir

Kalite belgeleri olarak başlıca CE – ISO9001:2015 – ISO13485:2016 – EN14683:2019 belgeleri olmalıdır.

Max  8 saat kullanım süresi vardır. Bir kez kullanılan maskenin tekrar kullanılmaması gerekmektedir. Maskeler su ile temas etmemelidir. Yıkanarak tekrar kullanılması söz konusu değildir. Yıkanarak dezenfekte edildiğini düşünmek çok yanlıştır.

Mümkün olduğunca maskenin kumaş kısmına elimizi sürmemeli, takıp çıkartırken lastik kısımlarını kullanmalıyız. Maske takılıyken yüzümüze, ağzımıza, burnumuza dokunmaktan sakınmalıyız.

Sağlık bakanlığı uzmanları sıklıkla üretim tesislerini kontrol etmektedir.

8) a- Üretim mekanının zemin, havalandırma, üretim ve sosyal bölümü ile hijyen standartlarına uyması gerekmektedir.

b- üretim makinaları, ham maddelerin depolanmasından en son kutu koliye konana kadar geçen süreçte mümkün oldukça el değmemesi gerekmektedir

c- çalışanların rutin kontrollerden geçip, maske bone önlük kullanması gerekmektedir.

DEVAMI
Bilgilendirme

MASKE ALIRKEN DİKKAT

Bir yüz maskesi, doğru kriterlere sahipse virüsten korunma için etkili bir bariyer oluşturabilir. Hangi maskeyi seçerseniz seçin, iyi bir yüz maskesi ( üç katlı filtreli maske / üç katlı cerrahi maske / 3 katlı koruyucu maske / FFP2 maske / FFP3 maske / ventilli – valfli maske / ventilsiz – valfsiz maske / N95 maske / K95 maske) olduğundan emin olmak için kendinize sormanız gereken birkaç soru vardır:

 Maske kaç katlı olmalıdır?

Maskelerin etkili olabilmesi için en az 3 kat kumaş olmalıdır. Çalışmalar 3 katlı maskelerin iki katmanlı olanlara göre önemli ölçüde daha fazla filtrasyon özelliği olduğunu göstermiştir.

 Maske neden yapılmış?

Koruyucu özelliği yüksek tek kullanımlık 3 katlı medikal filtreli maskelerin orta katı Meltblown kumaştan imal edilmektedir. Maskenin orta katında bulunan Meltblown filtresi maskenin koruyuculuğunu arttıran tabakadır. Maskenin dış katları ise Spunbond kumaştan imal edilmektedir. Üretimde kullanılan tüm kumaşlar sertifikalı olup sağlığa zararsızdır.

 Maskeden nefes alabilir miyim?

Doğru maske filtrasyon ve nefes alabilme arasında bir denge oluşturur. Bir maske çok iyi filtrasyon sağlayabilir, ama nefes almanızı engelliyorsa çok şey ifade etmez. Maskenizin filtreli ve aynı zamanda nefes alabilen maske olduğundan emin olun. Sağlığınızı riske atmayın.

 Maske rahat mı?

Maskenizin ( üç katlı filtreli maske / üç katlı cerrahi maske / 3 katlı koruyucu maske / FFP2 maske / FFP3 maske / ventilli – valfli maske / ventilsiz – valfsiz maske / N95 maske / K95 maske) rahat olması son derece önemlidir. Maske üretiminde kullanılan tüm kumaşların sertifikalı olmasına dikkat edin. Cildinizin zarar görmemesi için sağlığa zararsız kumaştan üretilmiş maskeleri tercih edin.

Virüsten korunmak için kullandığınız maskenin ağzınızı ve burnunuzu tamamen (boşluk kalmayacak şekilde) örttüğünden emin olmalısınız. Bu sebeple burun teli bulunan maskeleri tercih etmelisiniz. Maskenizi üst kısmında bulunan burun telini burnunuza göre ayarlayıp boşluk bırakmayacak şekilde takmalısınız. Hem koruma hem de rahatlık için ayarlanabilir, yumuşak, PVC kaplı alüminyum burun teli bulunan maskeleri tercih etmelisiniz.

Gün içerisinde kalabalık alanlarda, işte, okulda vs bulunduğumuz süre boyunca maske kullanmamız gerekiyor. Maske üretiminde kullanılan lastiğin türü ve uzunluğu maskenin rahatlığını belirleyen en önemli unsurlardandır. Gün boyu rahatça maske takabilmek için kulak acıtmayan maske tercih etmelisiniz. Maskelerimizin imalatında kulak acıtmayan, kalın, 6 iplikten üretilen elastik kulak lastikleri kullanılmaktadır.

Rahat ve koruyuculuğu yüksek maske kullanmak istiyorsanız sipariş için tıklayın. www.matumed.com/siparis-formu

 Maske nasıl takılmalı?

Maskeler ( üç katlı filtreli maske / üç katlı cerrahi maske / 3 katlı koruyucu maske / FFP2 maske / FFP3 maske / ventilli – valfli maske / ventilsiz – valfsiz maske / N95 maske / K95 maske), doğru şekilde (yüz çevresinde en az boşlukla) takıldıklarında daha etkilidir. Maskenizin yüzünüze bol veya dar olmamasına dikkat edin. Maskenizin burnunuzu örttüğünden ve maskenizi çenenizin altına doğru indirdiğinizden emin olmalısınız. Burun telini boşluk kalmayacak şekilde ayarlamayı unutmayın. Virüse neden olan parçacıkların size ulaşmasını engellemek için koruyucu / filtreli maske satın almaya çalışın.

 Maske yıkanabilir mi?

3 Katlı tek kullanımlık maskeler yıkanıp tekrar kullanılmaya kesinlikle uygun değildir. Bu maskeler yalnızca bir seferlik kullanıma uygundur. Yıkanıp dezentekte edilmesi gibi bir durum mümkün değildir. Aksine, kullanım esnasında maskenizin ıslandığını veya nemlendiğini hissederseniz maskenizi hemen değiştirmelisiniz.

DEVAMI