Günümüzde kullanımı önemli bir hale gelen ventilsiz maske toptan üretimi standartlara uygun bir şekilde yapılmaktadır. Özel testler sonucunda hazırlanan ve sınıflandırılan maske çeşitleri son günlerde birçok ülkeyi etkisi altına alan Covid- 19 salgınında önemli bir koruyucu işlevi görmektedir. Maskelerin üzerinde bulunan ventil adı verilen plastik sübap içerdeki havayı direkt dışarı verdiği için özellikle Covid- 19 gibi salgın hastalıklarda önerilmemektedir. Bu sebeple hastalıktan korunma amacıyla ventilsiz maske üreticilerinin imal ettiği evrensel standartlara uygun ventilsiz maskelerin kullanımı, uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Ventilsiz maske toptan üretimi

Toptan tek kullanımlık maske ihtiyacının arttığı günümüzde maske çeşitleri ve bu maskelerin doğru şekilde kullanımı da önemlidir. Özel çalışma ortamları için hazırlanan ventilli maskelerin salgın döneminde kullanımı oldukça tehlikeli ve risklidir. Maske çeşitleri tercih edilirken kullanım amacı doğru belirlenmeli ve seçimler bu amaca uygun yapılmalıdır. Dışarıya içerideki nefesi vermeyen ventilsiz maske kullanımı günlük kullanım için önerilir. Yine hastanelerde ya da ambülanslarda görevli filyasyon ekiplerinde kullanılması öneriler maske çeşitleri ventilsiz maskelerdir.

Toptan maske üreticisi İstanbul

N95, KN95, FFP2 ve FFP3 maske üreticisi firmalar üretim yaparken EN 149: 2001 satndartlarını göz önünde bulundurur. Üzerinde hava çıkış sübabı bulunmayan maske çeşitlerinden biri de FFP2 koduna sahip ventilsiz maskelerdir. Lateks içermeyen bu maskelerde özel kumaşlar ve aparatlar  kullanılır. Filtresi polipropilen olan ventilsiz maske toptan satışı Matumed güvencesiyle yapılmaktadır. Ventilsiz maskelerin üzerinde nefes verme sübabı yoktur. Nefes almayı ve konuşmayı kolaylaştıran bu maske çeşitlerinde dış yapı çökmeyi engelleyen bir formdadır. Maskelerde bulunan başa uygunluk bantları poliizopren malzemeden üretilir. Maskenin yüze oturmasını sağlayan burun mandalı ise alüminyum yapıya sahiptir.

Toptan tek kullanımlık maske üreticisi

Covid- 19 gibi virüs kaynaklı salgınlarda kullanılması uygun olan ventilsiz maskeler ortam kaynaklı toz ve partiküllere karşı da koruyucudur. Farklı iş kollarında ortam kaynaklı tehlikelerden korunmak amacıyla çalışanlar ventilsiz maske kullanırlar. Toptan tek kullanımlık önlük, maske ve tulum gibi medikal ürünler belirlenen kural ve standartlara uygun şekilde üretilmelidir. Birçok ülkede kullanımı zorunlu hale gelen maske çeşitleri tercih edilirken ürünlerin güvenilir firmalar tarafından üretildiğine dikkat edilmelidir. Koruyucu özelliği yüksek, üretilirken önerilen kumaş ve malzemelerin kullanıldığı maskelerin alınması en sağlıklı yoldur.  

Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli bir firma olarak Matumed, üretim ve dağıtım da tüm standartları sağlar ve gerekli yasal izinlere sahip bir firmadır. Toptan 3 katlı maske siparişi ve ventilsiz maske siparişleriniz için Matumed’le iletişime geçebilirsiniz.