Maske kullanımında yaşanan artış nasıl maske kullanılmalı sorusunu da birlikte getiriyor. Covid- 19 virüsünün son bir yılda büyük bir etkiyle birçok ülkeye yayılması koruyucu maske kullanma ihtiyacını da arttırdı. Toptan maske üreticisi İstanbul merkezli Matumed, standartlara uygun maske imalatı ve dağıtımıyla bu ihtiyaca cevap veriyor. Maske kullanım amacına göre doğru maskenin seçilmesi ise hayati öneme sahip. Birçok iş kolunda zararlı kimyasallara maruz kalanlar için tasarlanan maskelerle medikal kullanıma uygun maskeler farklı özelliklere sahiptir. N95, FFP3 ve FFP2 gibi kodlarla sınıflandırılan maskeler ve ventilli maske- ventilsiz maske ayrımı doğru maske seçiminde oldukça önemlidir. Ventilli maskelerde hava çıkışı olduğu için virüsten korunmak amaçlı kullanımı önerilmemektedir. Domuz Gribi (H1N1) ve Covid- 19 gibi son yılların salgın hastalıklarında ventilsiz maske kullanımı önerilmiş ve koruyuculuğu test edilmiştir.

Ventilsiz maske toptan üretimi

Virüslerden korunmada önerilen ventilsiz maske toptan üretimi, kullanımı zorunlu olan maskelere ulaşmayı kolaylaştırıyor. Tek kullanımlık ventilsiz maskeler ve daha uzun süre kullanılabilen N95 ve FFP3 gibi ventilli- ventilsiz maskeler virüse karşı korunmada ve virüs çıkışının engellenmesinde önemli ürünlerdir. Koronavirüs salgınının etkisinin artması maske kullanımını zorunlu kılarken toptan tek kullanımlık maske satışları da arttı. EN 149:2001 standartlarına uygun ve FFP3, FFP2, N95 ve KN95 kodlarıyla sınıflandırılan standartlara uyumlu maske kullanımı da bu dönemde tercih edilmektedir.

Toptan maske İstanbul için tek adres

Maske üretimi ve hem yurt içinde hem de yurt dışında dağıtımında belirli standartlara uyulması gerekmektedir. Matumed, İstanbul merkezli bir firma olarak tüm standartları sağlayan özelliklerde maske imalatı ve dağıtımı yapmaktadır. Yurt içi ve yurt dışına gönderilen maskeler lateks içermez ve sağlık standartlarına uygundur. N95 maske üreticisi İstanbul‘dan birçok ülkeye bu sınıfa ait maske gönderimi yapmaktadır. N95 kodu ABD menşeli bir koddur ve benzer sınıfta olan KN95 kodlu maske de Çin menşeli bir isimlendirmedir. Koruyuculuk oranı yüksek N95 ve KN95 sınıfına ait maske türleri Covid- 19 salgınında da özellikle yüksek risk ortamı olan hastanelerde kullanılan maske türleridir.

Tek kullanımlık ve toptan 3 katlı maske siparişi

Toptan tek kullanımlık önlük, tulum ve maskeler medikal olarak önemli ürünlerdir. Covid- 19 salgınıyla birlikte hayati önem taşıyan virüsten korunma yollarından biri de bu medikal ürünleri kullanmaktır. Risk ortamlarında, hastane, ameliyathane ve yoğun bakım servislerinde tek kullanımlık tulum ve önlük kullanımı ile profesyonel kullanıma uygun maske tercihi korunmada önemli faktörlerdir. Micro gözeneklere sahip tek kullanımlık tulumlar kolay kullanım ve giyme tasarımı sunuyor. Risk ortamlarında daha fazla korunma zorunlu olurken, günlük hayatta da tek kullanımlık maskelerin önemi arttı. 3 katlı maskelerin kurallara uygun şekilde kullanılması gerekmektedir. Toptan 3 katlı maske siparişi ve toptan önlük, tulum ve maske siparişleriniz için Matumed’le iletişime geçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.